///ثبت نام دوره شانزدهم بیوت نورانی- مربیان و میزبانان

ثبت نام دوره شانزدهم بیوت نورانی- مربیان و میزبانان

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمصلعلی  فاطمهوابیها و بعلهاوبنیها و سر المستودع فیها
فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ عَلَى الْقاعِدینَ أَجْراً عَظیماً (سوره مبارکه نساء.آیه۹۵)
 

بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی حومه و برخی از شهرستان­ها در حال اجراست و قصد دارد به حول و قوه الهی و در سایه توجهات ویژه حضرت ولی عصر عج الله تعالی فی فرجه جلسات انس و تدبر در قرآن را در کوچک­ترین و در عین حال مهم­ترین مکان و نهاد اجتماعی یعنی خانه و خانواده راه ­اندازی کند و به وظیفه و رسالت خویش یعنی عمومی سازی فرهنگ انس و تدبر در قرآن در عموم افراد جامعه، جامه عمل بپوشاند.

بدین منظور برآن شدیم تا جلسات انس با سوره­ های قرآن را در نقاط و محلات مختلف شهر سازماندهی کرده تا با اعزام مربیان آموزش دیده، فضای خانه­ ها و شهرها نورانی به نور قرآن گردد و زمینه طهارت فردی و اجتماعی را در سطح وسیعی فراهم آورد.

لذا در این طرح بعد از بیوت میزبان گرانقدر، از مساجد، حسینیه ها، مراکز فرهنگی و… نیز به عنوان پایگاه گسترش فرهنگ قرآن خوانی استفاده شده است.

در ادامه ذکر نکاتی چند برای داوطلبین تدریس در طرح بیوت نورانی لازم بنظر می­رسد.

  • هدف از اجرای این طرح آشنایی و انس با سوره های قرآن کریم در سطح جامعه است. لذا  به دلیل مقبولیت عامه مردم نسبت به جزء خوانی قرآن و همینطور سهولت در برنامه ­ریزی مدت­ دار طرح، هر دوره طی چهارده هفته که هر هفته آن به نام یکی از حضرات معصومین مزین شده است، یک جزء قرآن و با حداقل یک جلسه در هفته، در پایگاه­ ها برگزار گردد.
۱۳۹۸-۲-۲۹ ۱۵:۳۲:۳۲ +۰۴:۳۰اردیبهشت ۱۶ام, ۱۳۹۸|

ثبت ديدگاه