همایش طرح فهم قرآن در منطقه ۱۴

بسمه تعالی

از شهریورماه سال ۱۳۹۶ اجرای طرح فهم قرآن در منطقه ۱۴ آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی آغاز شد. افرادی آموزش دیده از مدرسه تفکر و تعقل در کارگاه هایی که هر ماه برای معلمان تنظیم می شد ، برای ارائه این طرح به معلمان به مطقه اعزام می شدند.
پس از تلاشهای یکساله ی عزیزان در مدرسه تفکر و تعقل و اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۴ ، به ویژه سرکار خانم‌ گلدانی ، معاونت محترم منطقه ۱۴، و نیز تلاش و همکاری معلمان بزرگوار این منطقه، جمع بندی این طرح در قالب سه همایش در سالن کوثر اداره آموزش و پرورش این منطقه، به معلمین ابتدایی ارائه گردد.
این همایش ها با اهداف
• توضیح و ارائه ی طرح فهم قرآن
• ارائه ی نمونه ای از طرح براساس یک سوره¬ی انتخاب شده از هر پایه
• گفتگوی تخصصی و کارشناسی پیرامون مبحث فرآیند خیر و پایه و اساس شکل گیری این طرح
• و نیز ارائه ی گزارش کار از آنچه که در این یکسال در مدارس ابتدایی منطقه ۱۴ رخ داده است.
و در سه مرحله
• همایش سوره تکویر برای پایه های پنجم و ششم
• همایش سوره بلد برای پایه های سوم و چهارم
• همایش سوره های قریش و فیل برای پایه های اول و دوم
به ترتیب در تاریخ های ۷، ۸ و ۹ خردادماه ۱۳۹۷ برگزار شدند.
همچنین مقابل درب ورودی سالن، نمایشگاهی منتخب از کارهای مرتبط با فعالیت های طرح فهم قرآنِ دانش آموزان در طی یک سال برپا گردید.
مراسم های ذکر شده با تلاوت آیاتی از قرآن توسط قاری نوجوان آغاز و با سخنرانی سر کار خانم اجاقی ، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۴ و آقای صادقی ،نماینده ای از اداره آموزش و پرورش در ارتباط با برگزاری این طرح در مدارس ابتدایی ادامه پیدا کردند.
کلیپ هایی مرتبط با سوره مربوطه و نیز کلیپ هایی از استاد چیت چیان در ارتباط با سوره برای معلمین و دانش آموزان پخش شد ، و مدعوین در ادامه از حضور سر کار خانم ادیب به عنوان کارشناس فرآیند خیر و دوره های رشد و نیز استاد چیت چیان به عنوان کارشناس قرآنی بهره مند شدند. از سخنرانی این دو بزرگوار سوال هایی در قالب مسابقه مطرح شد.
قسمتی از همایش ها اختصاص داده شد به بخش “کار دانش آموزی” که طی آن معلمی منتخب با چند تن از دانش آموزان خود برروی سِن می آمدند و یکی از فعالیت های مرتبط با سوره ی همایش را بصورت زنده اجرا می کردند.جوایزی به این معلم های بزرگوار و دانش آموزان مربوطه اهدا شد.
در ادامه کلیپی از تصاویر و فیلم های تهیه شده از زحمات و فعالیتهای در طول یک سال اخیر معلم ها در این طرح نیز پخش شد.
در انتهای مراسم ها جوایزی برای مسابقه “طراحی برتر” که طی آن از یک ماه قبل از برگزاری همایش ها ، معلمین این منطقه در طرح مذکور ، توسط بخشنامه ای به این مسابقه با موضوع طراحی خلاقانه ارائه سوره های مشخص فراخوانده شده بودند،
اهدا شد و از معلمینی که در طی یک سال گذشته طرح را اجرا کرده و همکاری فعالانه و مشتاقانه ای داشتند با اهدای تقدیرنامه ای از سوی اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۴ ، قدردانی به عمل آمد.
به امید روزی که شاهد اجرای این طرح در تمامی مدارس کشور عزیزمان باشیم.
۱۳۹۸-۴-۲۲ ۱۸:۲۱:۵۹ +۰۴:۳۰اردیبهشت ۱۶ام, ۱۳۹۸|

ثبت ديدگاه